O nas

Od ponad dwudziestu lat wspomagamy naszych międzynarodowych klientów w zakresie zapewnienia jakości u dostawców i na placach budowy obiektów przemysłowych w Polsce i za granicą.

 

J.S. Hamilton Quality Services to firma dedykowana usługom kontroli i zapewnienia jakości produkcji oraz nadzorów nad montażem urządzeń inwestycyjnych. Naszymi klientami są Generalni Wykonawcy (EPC Contractors), Inwestorzy i Operatorzy obiektów przemysłowych w kraju i za granicą.

 

Od początku działalności nasza oferta była skierowana do klientów branży energetycznej i paliwowej, w których zdobyliśmy duże doświadczenie i uznanie naszych zleceniodawców. Od kilku lat  współdziałamy również  w branży energetyki odnawialnej, w tym zwłaszcza lądowych farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Rozpoczeliśmy też działalność w zakresie kontroli jakości materiałów i urządzeń dla morskich farm wiatrowych, którą zamierzamy rozwijać w związku z planowanymi inwestycjami w polskiej strefie Morza Bałtyckiego – korzystając m.in. z naszego uprzywilejowango położenia na Wybrzeżu.

 

JSHQS jest częścią grupy J. S. HAMILTON – organizacji działającej na polskim i zagranicznym rynku od ponad 20 lat w zakresie szeroko pojętych usług rzeczoznawczych i laboratoryjnych, związanych z kontrolą i badaniami jakości.

 

Obszary działalności

• Energetyka konwencjonalna i przesył energii
• Energetyka odnawialna: wiatrowa, słoneczna, wodna
• Branża paliw ciekłych i gazu (Oil & Gas)
• Branża morska i Offshore
• Transport
• Infrastruktura i inne

 

Zakres terytorialny

Głównym obszarem naszej działalności jest Polska i kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a także Europa Zachodnia i Skandynawia. Jednakże poprzez sieć naszych sprawdzonych partnerów świadczymy usługi na całym świecie, w tym na Dalekim Wschodzie.

 

Nadzór i koordynacja usług w kraju i za granicą jest prowadzona przez doświadczony zespół inżynierów i handlowców w naszym biurze w Gdyni.

 

hamiltonqs-o-nas

 

 

Obecnie współpracuje z nami ponad 150 specjalistów, etatowych i kontraktowych – inżynierów o różnych specjalnościach i bogatym doświadczeniu w działalności inspekcyjnej. W naszej kadrze posiadamy szereg certyfikowanych Inżynierów Spawalników (International Welding Engineers), Mechaników, Elektryków i innych z odpowiednimi uprawnieniami i znajomością języków obcych, zwłaszcza angielskiego.

 

Usługi poza granicami Polski są świadczone zarówno przez inspektorów delegowanych z kraju, jak i lokalnych specjalistów.

 

Ich selekcja podlega wewnętrznej procedurze kwalifikacyjnej, a lista naszych współpracowników w kraju i za granicą ulega systematycznemu rozszerzeniu.

 

Wykaz naszych Inspektorów może być przedstawiony na życzenie, a dobór proponowanego specjalisty podlega zatwierdzeniu przez klienta.

 

 

Zarządzanie i Koordynacja

Zarządzanie działalnością firmy w zakresie inspekcji i nadzorów technicznych jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001-2015.

 

Doświadczony Zespół Koordynatorów JSHQS zapewnia efektywny przepływ informacji i dokumentów między Klientami a Inspektorami.

 

Zadaniem Zespołu jest:

• Właściwy dobór inspektorów
• Przekazanie inspektorom wszelkich instrukcji i zaleceń Klienta w zakresie wymagań technicznych, sposobu raportowania itp.
• Nadzór nad wykonawstwem oraz weryfikacja raportów z inspekcji/expeditingu
• Bieżąca współpraca z Klientami oraz dostawcami w zakresie problematyki jakościowej związanej z realizacją projektów.